
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 6 mm |
| Gender | Receptacle (Female) |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 12 |
Stock: 2244
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78634
Ext.Price$0.78634
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78634 | $0.78634 |
| 10 | $0.63024 | $6.30240 |
| 25 | $0.57584 | $14.39600 |
| 50 | $0.52614 | $26.30700 |
| 100 | $0.48073 | $48.07300 |
| 300 | $0.45601 | $136.80300 |
| 500 | $0.43256 | $216.28000 |
| 1000 | $0.41031 | $410.31000 |
